Cílem školního projektové vyučování je ve studentech nejen probudit podnikavost, aktivitu, spoluzodpovědnost, ale naučit je propojit i teoretické znalosti s reálným řešením problémů.
Do zlatého pásma hodnocení komise zařadila tyto projekty:

 1. Pohádková stezka v Zoo Chleby. Studenti připravili pro děti na veřejné akci pohádková stanoviště, která byla přímo tematicky spjata s daným zvířetem. Tím, že se akce zúčastnilo více než 1 400 lidí, velmi zoologické zahradě pomohli, ale také školu skvěle reprezentovali.
 2. Mistři obalů
  Skupina studentů – obalářů vytvořila několik typů polotovarů dárkových krabiček, které předala klientům Církve Bratrské v Čáslavi. Ti mohou krabičky následně dozdobit různými dekory a dále věnovat. Studenti dávají tyto dárkové obaly do školní galerie Via k prodeji kolínské veřejnosti.
 3. Stromy pro jižní Moravu
  V tomto projektu studenti navazují na loňský projekt Stromová miniškolka. Již vzrostlé stromy ze školní zahrady studenti věnovali tornádem postižené vesnici Lužice u Hodonína. Součástí projektu byla i přímá výsadba na místě a také výroba tematických propagačních eko klíčenek na 3D tiskárně.
 4. Dětský úsměv
  Chceme vykouzlit úsměv u dětí, které pobývají v nemocnici. To bylo krédo studentů, kteří připravili pro nemocné děti nejen různé pracovní listy na hraní, vzdělávání, ale uspořádali i školní sbírku plyšáků. Vše bylo v kolínské nemocnici předáno a studenti opravdu ty dětské úsměvy získali.
 5. Inflace
  Skupina studentů, většinou ekonomů, zjišťovala stávající i méně známé informace o ekonomickém ukazateli – inflaci. Jedním z cílů projektu bylo také vytvoření velkého informačního
  panelu právě s názvem Inflace, který je umístěn v prostorách školy.