martin kokes profil

Kdy a proč jsi začal učit?

Když jsem studoval na Fakultě informatiky Univerzity Pardubice, tak jsem si vybral jako vedoucího bakalářské práce Honzu H., s kterým jsem měl už od začátku realizace přátelský vztah. Oba jsme totiž pocházeli z Kolína a měli jsme blízko k vývoji webových stránek a aplikací.

Potom co se mi podařilo spustit několik webů do ostrého provozu, ozval jsem se Honzovi a řekl mu: „Víš, docela mě mrzí, že nemůžu získané informace a zkušenosti z programování předávat dál“. Honzovi to utkvělo v hlavě.

Na začátku školního roku 2013/2014 bylo nutné doplnit stav učitelů odborných předmětů oboru ICT – aplikace osobních počítačů. Tehdejší školní asistentka oslovila s nabídkou Honzu. Ten ji však odmítl z důvodu studia doktorského programu, ale řekl jí, že by možná věděl o někom, kdo má k uvedeným předmětům blízko. A tak neváhal a zeptal se mě. Přes všechno mé odmlouvání mě nakonec Honza donutil přijít na pohovor a tak jsem se stal učitelem nebo spíš lektorem odborných předmětů. 🙂

Co o tobě říkají studenti?

… a co říkají absolventi

Kde jsi získal zkušenosti?

Co všechno ve škole děláš?

Jelikož se živím tvorbou webových stránek, dokážu studentům předávat aktuální informace z této oblasti. V předmětu Webové programování se učíme tvořit aplikace v programovacím jazyku PHP.