1. Řemeslný jarmark na zámku Hostačov – studenti zorganizovali jarmark, na kterém byly k vidění ukázky od keramické tvorby až po drátkování, vyřezávání betlémů, výrobu šperků, přírodní kosmetiky, kožedělných výrobků a mnoho dalších. Účastníci měli možnost také zhlédnout výstavu historických fotografií, 3D model zámku Hostačov, pobavit se při šermířském souboji a nebo si zazpívat s ženským pěveckým sborem.

2. Stromová miniškolka – studenti vysadili na pozemku školy 18 stromů, které budou sloužit jako základ pro spolupráci s Kolínským okrašlovacím spolkem. Stromy budou v budoucnu vysazeny na veřejném prostranství. Projekt získal od Města Kolín dotaci 9 000 Kč na informační bannery pro základní školy. Ty informují žáky zejména o potřebnosti řešit ekologické otázky dneška.

3. Ekologie pro děti – V tomto projektu se studenti také zabývali ekologií. Vytvořili zábavné „eko“ aktivity a výukové prezentace pro žáky a učitele základních škol a poté je prezentovali přímo na školách.

4.Tři pohledy na sametovou revoluci – V rámci tohoto projektu studenti napsali a vydali interaktivní knihu z období sametové revoluce. Jedná se o tři samostatné povídky, jejichž hrdinové vnímají události dané doby odlišným způsobem. Kniha je doplněna osobitými ilustracemi.

Všem studentům, kteří se na těchto projektech podíleli, blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy. Všichni tak budou mít možnost za odměnu prožít den v polském adventním Krakově.

%d blogerům se to líbí: